четвер, 8 червня 2017 р.

Аналіз роботи методичного об`єднання
вчителів «Художньо-естетичного циклу»
відділу освіти Скалатської міської ради
за 2016-2017 н.р.


 В 2016-2017 н.р.  вчителі музики, образотворчого мистецтва, художньої культури – були об’єднані у МО художньо-естетичного циклу і працювали  над проблемою:
      «Розвиток і самореалізація особистості через активну художню діяльність і творче самовираження у сфері мистецтва та системне застосування новітніх технологій». Було проведено 4 засідання методоб`єднання  з розвитку даної проблеми.
 Аналіз роботи свідчить, що за минулий навчальний рік  робота МО була спрямована на підвищення науково-теоритичного та методичного рівня викладання навчальних предметів, посилення уваги до виховної та розвивальної функції навчання, до пошуку його ефективних форм і методів. Приділялась увага розвитку творчого потенціалу учнів на уроках і в позаурочний час .
 Всі члени методоб’єднання вільно обирали шлях досягнення визначених цілей, мали індивідуальний стиль роботи та творчо підходили до справи .
   У складі МО працювали 17 вчителів, які мають наступні кваліфікаційні категорії:
-         вчителі з вищою категорією – 6
-         вчителі з І кваліфікаційною категорією – 1
-         вчителі з ІІ кваліфікаційною категорією – 5
-         спеціалісти з вищим кваліфікаційним розрядом – 1
-         вчителі із званням «старший вчитель» - 1
-         молодий вчитель (стаж роботи до 3 років) – 1
 
    Цього року присвоєно педагогічне звання «Старший учитель»
Маршалоку А.Т., вчителю музики Новосілківської ЗОШ І-ІІ ст., Вчитель плідно працює над навчанням дітей на елементарних дитячих інструментах та видав методичний посібник «Вчимося грати на елементарних музичних інструментах в загальноосвітній школі», який був затверджений науково- методичною радою відділу освіти та пропонується для подальшого використання у педагогічній практиці.
    На сучасному етапі розвитку українського суспільства перед школою постають все нові завдання щодо переосмислення методичного обґрунтування навчальних та виховних процесів, і в цьому сенсі варто не лінуватись обговорювати все нове, що з’являється на обрію педагогічної освіти… Школа потребує ідей та теорій, що відповідали б оптимальному розвитку дитини, у тому числі творчому та естетичному, та сучасним потребам суспільства.
      Відродження національної школи, підвищення її статусу вимагають піднесення загальної і професійної культури вчителів. Сприяти педагогу в цьому - провідна функція методичної роботи. Методична робота – це систематична, цілеспрямована, колективна й індивідуальна діяльність вчителів з підвищення наукового й загальнокультурного рівня, вдосконалення психолого – педагогічної підготовки і професійної майстерності.
     Головною метою вивчення предметів художньо-естетичного циклує виховання у учнів духовної особистості, вміння сприймати світ через призму духовних цінностей, в тому числі, через призму особистого високого культурного рівня та якісних естетичних уподобань. Основним підгрунттям для цього є творча співпраця, розвиток здібностей та позитивне сприйняття світових  та вітчизняних культурних надбань...
Без кропіткої роботи вчителя та його безперервного творчого та методичного пошуку неможливе досягнення цієї мети...
      У 2016-2017 навчальному році введено новий предмет – інтегрований курс «Мистецтво» у 8 класі, відповідно до чинної програми Міністерства освіти і науки, учні опановують стилі та напрями мистецтва. Новизна предмету зобов’язує вчителя іти в ногу з часом, бути у постійному пошуку та допомагати своїм учням пізнавати для себе все нові і нові грані мистецтва. Тому члени МО художньо-естетичного циклу під керівництвом методиста Тихоліз С.Л. видали методичну збірку «Мистецтво», де зібрано розробки уроків та матеріал до інтегрованого курсу «Мистецтво» 8 клас. Посібник затверджений науково-методичною радою відділу освіти від 12.06.2017р., протокол №5.
        
     Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету на
2016-2017 н.р.. 22 грудня  на базі Староскалатської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум вчителів образотворчого мистецтва. урок з образотворчого мистецтва в 7 класі на тему «Петриківський розпис» , підготувала та провела вчитель образотворчого мистецтва  Гуменюк Марія Григорівна.  Вчитель вміло підійшов до теми даного уроку, показав свою майстерність, знання методики роботи з учнями на уроках образотворчого мистецтва.
 Учасники семінару відзначили професійний рівень вчителя, майстерність щодо використання ІКТ, було  проведено підсумок роботи семінару, на якому учасники опрацювали методичні рекомендації та висловили свої враження від роботи семінару.
         
     Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету на
2016-2017 н.р.16 лютого  на базі Полупанівської загальноосвітньої школи
І-ІІ ступенів відбувся практичний семінар для вчителів, які викладають «Художню культуру».   Практичною частиною семінару був майстер клас проведення уроку «Художньої культури», де вчитель Маршалок Галина Каземирівна за допомогою театралізації перенесла усіх учасників в епоху Античності (інсценізація уривка міфу «Диметра і Персефона»)  та Середньовіччя (інсценізація уривка до казки «Спляча Красуня» та інсценізація уривку з роману В.Гюго «Собор Паризької Богоматері»).    
    У підсумку семінару-практикуму були ви   роблені методичні рекомендації:
-         виховувати світоглядні уявлення і ціннісні орієнтації, знання та шанобливе ставлення до мистецтва власного народу, толерантне ставлення до мистецтва інших народів; формувати художній смак, загальнокультурні,  соціально-практичні компетентності на основі узагальнення знань в царині мистецтва, розширення художньо-естетичного досвіду, розвитку емоційно-чуттєвої сфери, стимулювання художньо-образного мислення.
     Аналізуючи результативність роботи МО вчителів художньо-естетичного циклу у 2016-2017 навчальному році, можна відмітити, що був забезпечений високий методичний рівень проведення всіх видів уроків, заходів, тобто підвищився науково-методичний рівень знань вчителів та їх фахова майстерність.
  Значна увага приділялась позакласній роботі з учнями, роботі з обдарованими дітьми.  
    У нас є свої здобутки у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року - 2017» номінація «Музичне мистецтво» - вчитель музики Колодіївської ЗОШ І-ІІІ ст. Биндас Марія Володимирівна здобула ІІІ місце у ІІ етапі конкурсу.

  Хороші результати показали учні ЗНЗ відділу освіти Скалатської міської ради на ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з образотворчого мистецтва.

№ з/п
Прізвище, ім’я,
по-батькові  учня
Клас

Школа

Вчитель

Місце

1
Гуменюк Юлія Михайлівна
8
Новосілківська ЗОШ І-ІІ ст.
Гуменюк
Марія Григорівна
ІІІ
2
Питель Ольга Василівна
8
Подільський НВК
Стадник Оксана Ярославівна
ІІ
3
Стемпель Анастасія Петрівна
9
Новосілківська ЗОШ І-ІІ ст.
Гуменюк
Марія Григорівна
ІІІ
4
Шада Оксана Петрівна
10
Староскалатська ЗОШ І-ІІІ ст.
Гуменюк
Марія Григорівна
І
5
Мундурська Лілія Василівна
11
Магдалівська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Будзило
Софія Степанівна
ІІІ
 Підбиваючи підсумки  минулого навчального року можна сказати, що з’явилось чимало цікавого у творчому доробку педагогів, адже вони шукали нові форми, методи роботи, підвищували якість навчально-виховного процесу.
У 2014-2015 навчальному році члени художньо-естетичного циклу продовжать працювати над темою «Розвиток творчих здібностей учнів».

Завдання МО на 2017-2018н.р.:

1. Вивчення та впровадження в практику досягнень педагогічного досвіду;
2.Вивчення та аналіз програм, методичних розробок, інструкцій, рекомендацій до змісту, форм і методів проведення уроків, позакласної та позашкільної роботи;
3.Оволодіння навичками самоаналізу, інноваційними технологіями;
4.Поглиблення роботи з обдарованими дітьми.